Volkov & Partners

Про Компанiю

Волков і Партнери
Нашi клiєнти
Публікації
Коментарі
Брошури
Контакти
Ukrainian Digest of International Trade Law


  Завантажити PDF брошуру


ПОШУК


TAGLaw
IBLC
IFA


ENG  РУС   УКР    
Про КомпанiюНаша ПрактикаЮристиКар'єраНовиниПошук
Головна  / Про Компанiю

Публікації


Сторiнки: ·« «« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »» »·Сортувати по: датi | джерелам

31/05/2011

Новелізми судочинства розширюють перелік заборонених видів діяльності

Юридична газета
№22, 31/05/2011

Ігор Марцин, партнер
Ольга Галака, радник
АО «Волков і Партнери»

Стягнення боргу за договором поруки

Незважаючи на широко розрекламовану та хвалену-перехвалену судову реформу, покликану одним махом раз і назавжди покінчити з корупцією і недостатньою кваліфікацією представників судової системи України, на практиці бачимо, що ситуація жодним чином не покращується, якщо не погіршується.
В сьогоднішніх реаліях навряд чи когось можливо здивувати низкою цілком протилежних за своїм мотивуванням та висновками судових рішень у справах, що виникають у однакових правовідносинах.
Причини спеціалістам в сфері права та людям, що цікавляться проблематикою, цілком зрозумілі, і криються, серед іншого, в низькому фаховому та морально-етичному рівні суддів, однак, наслідки прийняття судових рішень, що підчас «перетлумачують» чинне законодавство до невпізнанності, можуть створити небезпеку виникнення перешкод в участі українських суб'єктів господарювання в зовнішньоекономічній діяльності та, в свою, чергу, кінцево відвернуть іноземні компанії від думки ведення бізнесу на території України.
Українська судова система при поверховому знайомстві з нею може здатись недосвідченому іноземному бізнесмену подібною до більшості судових систем цивілізованих країн, проте на практиці вона не здатна захистити нерезидента від нечесного українського контрагента...

28/02/2011

Експорт українського зерна: театр одного актора?

«Мосты»
Выпуск 26 • Февраль 2011


(вибачте, текст доступний лише російською та англійською мовами)

Ирина Половец и Татьяна Херувимова – юристы Адвокатского объединения «Волков и Партнеры»

Не успело высохнуть чернило на Постановлении Кабинета Министров Украины № 1254, которым была установлена обязательность регистрации внешнеэкономических контрактов на Аграрной бирже (подробности читайте в «Саге о зерне»: новый сезон, старый сюжет ), как производителей сельскохозяйственной продукции «порадовали» очередной неожиданностью.
 
2 февраля 2011 года в комитете Верховного Совета Украины по аграрной политике и земельным отношениям был зарегистрирован проект закона № 8053 «О внесении изменений в Закон Украины “О государственной поддержке сельского хозяйства” (относительно особенностей осуществления экспорта объектов государственного ценового регулирования)». Указанным законопроектом предусматривается, что экспорт объектов государственного ценового регулирования (а это, в частности, зерно пшеницы, кукурузы, ячменя, семена подсолнечника, рапса, мука, сахар-песок, сухое молоко, мясо животных и птицы, сливочное и подсолнечное масло) будет осуществляться исключительно сельскохозяйственными производителями в объемах собственного производства и государственным агентом по обеспечению экспорта объектов государственного ценового регулирования. Список же объектов государственного ценового регулирования будет устанавливаться правительством ежегодно по результатам мониторинга рынка сельскохозяйственной продукции. То есть, во время посева производитель вряд ли будет знать о том, сможет ли он впоследствии беспрепятственно реализовать свой товар на внешних рынках...

27/01/2011

Зобов’язання України щодо обмеження експорту зернових відповідно до національного законодавства та права СОТ

Юридичний журнал
№1 (103) 2011

Тетяна ХЕРУВІМОВА, юрист Адвокатського об'єднання «Волков і Партнери»
Ірина ПОЛОВЕЦЬ, юрист Адвокатського об'єднання «Волков і Партнери»


Щодо визначення поняття «обмеження експорту»


Специфічність інституту експортних обмежень, важкодоступність первинної інформації, незацікавленість суб'єктів експорту в розголошенні даних про конфлікти при здійсненні зазначеної діяльності зумовили малопривабливість дослідження правових аспектів вказаного інституту в Україні. Аналіз наукової юридичної літератури, присвяченої окремим аспектам обмеження зовнішньоекономічної діяльності, показав, що практично відсутні публікації, які стосуються питань правового регулювання експортних обмежень.
На сьогоднішній день національне законодавство не містить визначення терміну «обмеження експорту». Вперше легальне визначення зазначеному поняттю дано у справі щодо субсидій та експортного обмеження, порушеного проти США. Зміст справи США - Експортні обмеження (United States - Measures Treating Exports Restraints) полягав у тому, чи відповідає законодавство США Угоді про субсидії і компенсаційні заходи [1]. Так, Групою експертів Органу вирішення суперечок при СОТ надане тлумачення зазначеного поняття «як прикордонного заходу, втіленого в законі чи іншому нормативно-правовому акті, яке явно обмежує експорт чи містить вимогу, за умови дотримання якої експортні операції дозволяються, або втілене у формі загальнообов'язкового податку чи мита, що спричиняє кількісне обмеження експорту» [2]...

06/01/2011

Україна: останні нововведення в експортно-імпортному регулюванні ринку цукру

Україна й світова організація торгівлі
06.01.2011

Андрій Заболоцький, юрист «Волков & Партнери»

Український ринок сільськогосподарської продукції стає дедалі більш зарегульованим. Так, слідом за впровадженням квот на експорт зернових, Кабінет Міністрів планує внести зміни у Порядок розподілу тарифної квот на ввезення в Україну цукру-сирцю з тростини.

Розмови про можливе внесення змін у Порядок і підготування відповідного проекту постанови Кабміну велися ще з початку вересня 2010 року. Відповідно до заяв представників Міністерства економіки України, головною метою розроблення документу було узгодження порядку розподілу квоти з зобов’язаннями, взятими Україною за вступу в СОТ.

До вступу країни у СОТ розподіл квоти на імпорт цукру-сирцю з тростини відбувався шляхом проведення аукціонів. Позаяк такий механізм розподілу квот суперечить нормам СОТ, зокрема, статтям II і VIII ҐАТТ 1994 року, а також статті 4 Угоди про сільське господарство, Україна зобов’язалась не використовувати механізм проведення аукціонів для розподілу квоти на імпорт цукру з моменту вступу в СОТ. Крім того, у пункті 136 Звіту Робочої групи про вступ України в СОТ закріплено також зобов’язання протягом трьох років від моменту вступу перейти на метод розподілу квоти на цукор за принципом «перший прийшов – першим обслуговуєшся»...

11/12/2010

Іспит на адекватність

Український юрист
№9-10 (93-94) вересень-жовтень 2010

Роман Дрожанський, партнер АО «Волков і Партнери»

Останніми тижнями в інформаційне поле увірвався майже невідомий досі австралієць Джуліан Ассанж, дії якого справили вибуховий ефект у світі дипломатії та журналістики. Щоденно газети всього світу публікують листування американських амбасад з Державним департаментом на різні теми — від особливостей характеру президента Франції до перебігу військових дій в Афганістані.
Такий масштабний «витік» інформації став можливим завдяки природі Інтернету, свободу якого поки що не до снаги обмежити навіть американському урядові. «Полювання на відьом», влаштоване офіційно та неофщійно Сполученими Штатами, призвело до неочікуваного зростання опору груп хакерів, журналістів та звичайних громадян, завдяки чиїм зусиллям документи, що їх поширює Wikileaks, стало неможливо прибрати з мережі.
На мій погляд, поява такої інформації в Інтернеті має негативний ефект, оскільки вона може значно обмежити в майбутньому ефективність діяльності дипломатів (і не тільки американських). Можливість вільно спілкуватися з джерелами інформації та доносити цю інформацію до своїх урядів є невід'ємною частиною діяльності дипломатів, без якої поки що неможливо уявити міжнародні відносини в цілому.
Проте головним позитивним результатом скандалу з Wikileaks є те, що він вчергове дав змогу побачити реакцію урядів західних країн, які звикли пишатися тим, що свобода слова є одним з головних досягнень їхніх правових систем. Як завжди, уряди деяких держав не пройшли іспит на адекватність реакції та виявили прогнозоване деякими критиками лицемірство у випадку, коли свобода слова була використана проти них...


Сторiнки: ·« «« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »» »·Сортувати по: датi | джерелам
Про Компанiю   Наша Практика   Юристи   Кар'єра   Новини   Пошук   
cheap naltrexone Cheap Terbinafine cheap sildenafil cheap tadalafil cheap cigarettes
© 2006 Волков i Партнери. Мапа сайту