Volkov & Partners

Новини

Нереальність господарських операцій
АМКУ РОЗПОЧИНАЄ ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ АВІАПЕРЕВЕЗЕНЬ
Адвокатське об'єднання "Волков і Партнери" підписало угоду про асоціацію з міжнародною юридичною групою Grata International
Скасування позовної давності
Спеціальні дозволи на користування надрами. Знов ускладнення?
Вітаємо з Міжнародним жіночим днем!
Вітаємо з Днем Конституції України!


  Завантажити PDF брошуру


ПОШУК


ENG  РУС   УКР    
Про КомпанiюНаша ПрактикаЮристиКар'єраНовиниПошук
Головна

Новини - Спеціальні дозволи на користування надрами. Знов ускладнення?


Спеціальні дозволи на користування надрами. Знов ускладнення?


У зв’язку з прийняттям Постанови КМУ від 6 квітня 2016 року № 277 внесено зміни до порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами та порядку проведення аукціонів з продажу таких дозволів. Частина змін набрала чинності 12 квітня 2016 року, а частина буде введена в дію 1 квітня 2017 року.

Зокрема, з 12 квітня 2016 року відповідно до внесених змін з переліку підстав отримання дозволу без проведення аукціону виключено геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ корисних копалин загальнодержавного значення або видобування корисних копалин заявником, який є власником або орендарем (концесіонером) цілісного майнового комплексу, побудованого (реконструйованого) з метою видобування та переробки корисних копалин з ділянки надр, на користування якою надається дозвіл. При цьому зміни не торкнулися підстав продовження строку дії дозволів, зокрема, й тих, які отримані до 12 квітня 2016 року.

До внесення змін саме ця підстава отримання дозволу була розповсюдженим способом уникнення надрокористувачами процедури аукціонів. За надання дозволу без проведення аукціону справляється збір у розмірі початкової ціни продажу такого дозволу на аукціоні і надрокористувач таким чином уникає конкуренції та відповідного збільшення ціни. Виключення цієї норми може бути пов’язане відсутністю в законодавстві чіткого визначення, що саме може підпадати під ознаки цілісного майнового комплексу та на якій відстані до родовища корисних копалин воно має знаходитись, що створювало підґрунтя для зловживань.

Зараз чинною залишається така підстава отримання дозволу без проведення аукціону як видобування корисних копалин (для нафтогазоносних надр на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ, з подальшим видобуванням нафти, газу (промислова розробка родовищ)), якщо заявник за власні кошти здійснив апробацію в Державній комісії України по запасах корисних копалин (ДКЗ) за умови затвердження підрахунку запасів корисних копалин у ДКЗ протягом трьох років, а в межах континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони України - десяти років з моменту надання дозволу. На практиці отримання дозволу за цією підставою виглядає так: потенційний надрокористувач здійснює придбання геологічної інформації (яка може знаходитися як у державній, так і приватній власності, але в будь-якому випадку продаж такої інформації погоджує Державна служба геології та надр України) щодо об’єкта, на якому роботи вже не проводяться і площа якого незаліцензована, з наступним виконанням геолого-економічної оцінки (підрахунку ресурсів) та їх апробацією в ДКЗ. У такому разі всі ризики для надрокористувача не зникають, але в той же час дозвіл отримується все одно в поза аукціонному порядку. До державного бюджету у цьому випадку надходять кошти за отримання дозволу і плата за геологічну інформацію (якщо вона є державною власністю).

Разом з тим, слід зазначити, що процедура отримання дозволу на цій підставі закріплена в законодавстві не чітко, тому, беззаперечно, потребує юридичного супроводу задля попередження визнання дозволу таким, що отриманий незаконно.
Нагору
Iншi публiкацiї


27/06/2018

Вітаємо з Днем Конституції України!

07/03/2018

Вітаємо з Міжнародним жіночим днем!

26/05/2016

Спеціальні дозволи на користування надрами. Знов ускладнення?

18/05/2016

Скасування позовної давності

23/07/2015

АМКУ РОЗПОЧИНАЄ ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ АВІАПЕРЕВЕЗЕНЬ

24 липня 2015 року о 14.00 в Антимонопольному комітеті України відбудеться круглий стіл під керівництвом Юрія ТЕРЕНТЬЄВА щодо обговорення проблемних питань на ринках авіаційних перевезень пасажирів.

08/07/2015

Нереальність господарських операцій

Встановлення в ході податкових перевірок “нереальності господарських операцій” платників податків створює одну з найпоширеніших категорій судових спорів про скасування прийнятих податковими органами податкових повідомлень-рішень.

У зв’язку з тим, що податкові органи не надто переймаються збором доказів, які б обґрунтовували такі їх претензії, та за умови належного формування доказової бази платниками податків, які звертаються з відповідними позовами до суду, адміністративні суди, як правило, займають позицію саме позивачів.

Однак, іноді адміністративні суди не досліджують матеріали справ належним чином, внаслідок чого в прийнятих ними судових рішеннях можна знайти обґрунтування підстав відмови в задоволенні позову, яке мало узгоджується з фактичними обставинами такого спору.

Так, в одній із судових справ за позовом агрокомпанії (одним з основних видів діяльності якої є оптова торгівля зерном), адміністративний суд, відмовляючи в задоволенні позову, зокрема, вказав, що надані документи не дають можливості встановити, з якою метою позивач придбав зерно.

Сумніви суду щодо причин придбання зерна компанією, яка впродовж багатьох років здійснює оптову торгівлю зерном в рамках своєї звичайної господарської діяльності, важко пояснити виходячи як з вимог норм права, так і законів формальної логіки.

Разом з тим, в цьому контексті привертає увагу те, що вищі посадові особи держави постійно наголошують на необхідності покращення інвестиційного клімату в Україні, зокрема, на засіданні Національної ради реформ, Президент України підкреслив значну роль аграрного сектору в економіці держави та наголосив на необхідності створення сприятливого інвестиційного клімату в цій галузі.

Проте, очевидно, що будь-які цілковито правильні заяви та наміри щодо необхідності створення умов для залучення іноземних інвестицій в економіку України повністю нівелюються подібними судовими рішеннями, внаслідок прийняття яких іноземні інвестори несуть значні непередбачені втрати, хоча порушень вимог закону в ході здійснення ними господарської діяльності не допускали.

22/02/2016

Адвокатське об'єднання "Волков і Партнери" підписало угоду про асоціацію з міжнародною юридичною групою Grata International

Про Компанiю   Наша Практика   Юристи   Кар'єра   Новини   Пошук   
cheap naltrexone Cheap Terbinafine cheap sildenafil cheap tadalafil cheap cigarettes
© 2006 Волков i Партнери. Мапа сайту